Bolbadim Koleji sırlarını macera ve gizem meraklılarına açıyor!

Edebiyatımızın özgün kalemlerinden Aslı Tohumcu, çocuklar için yazdığı üç kitaplık “Bolbadim Günlükleri” dizisinde, yatılı Bolbadim Koleji öğrencilerinin okul koridorlarından farklı kentlere uzanan heyecan dolu maceralarını anlatıyor. Polisiye ve fantastiğin gizemleriyle örülü bir dünya yaratan dizi, çarpıcı karakterleri, gizli örgütler ve kovalamacalarla dolu sürükleyici kurgusu ve muzip diliyle, çocukları eğlenceli ve yüksek tempolu bir yolculuğa çağırıyor. Arkadaşlığın ve dayanışmanın yüceltildiği bu ilk macerada, yasadışı tıbbi deneylerden kaba güce, cesaretten karanlık ilişkilere dek pek çok tema işleniyor.

Konu Özeti

Yüksek kayalıkların tepesindeki yatılı Özel Bolbadim Koleji’nden yakın arkadaşlar Fırat ve Süreyya, diz boyu kara gömülen okulda tuhaf şeyler olduğunu fark ederler. Bir yanda, ürkütücü Müdür Yardımcısı ve korkunç Kara Doktor; öte yanda, okul görevlisi Sadık Amca ve baykuş desenli günlüklerinde anlatılan sırlar… Ortadan kaybolan öğrencilere Süreyya da katılınca, Fırat kendini tehlikeli bir kovalamacanın içinde bulacaktır…

 

Aslı Tohumcu

Aslı Tohumcu, 1974’te Leverkusen’de doğdu, çocukluğu Bursa’da geçti. İngiliz edebiyatı öğrenimi gördü; çeşitli yayınevlerinde editörlük, muhabirlik yaptı, kitap ekleri çıkardı. 2003’te Abis, 2006’da Yok Bana Sensiz Hayat, 2010’da Şeytan Geçti ve Taş Uykusu adlı kitapları yayımlandı. Çocuklar için Üç, İkiii, Birr, Ateş! (2012) adlı öykü kitabını ve üç kitaplık “Bolbadim Günlükleri” (Kaya Çıkmazı’ndaki Okul, Batık Şehrin İşareti, Kıyamet Kapısı; Günışığı Kitaplığı, 2013) dizisini kaleme aldı. Tohumcu, kızıyla birlikte İstanbul’da yaşıyor.

Diğer Kitapları

Bolbadim Günlükleri

Aslı Tohumcu
3. Baskı

Kıyamet Kapısı

Aslı Tohumcu
4. Baskı

Batık Şehrin İşareti

Aslı Tohumcu