Bolbadim Koleji öğrencileri bu kez gizemli yüzüğün peşinde yeni bir maceraya sürükleniyor!

Üç kitaplık “Bolbadim Günlükleri dizisinin ilk kitabı Kaya Çıkmazı’ndaki Okul’un ardından bu ikinci kitapta, edebiyatımızın özgün kalemlerinden Aslı Tohumcu’nun yarattığı macera soluksuz devam ediyor. Yatılı Bolbadim Koleji öğrencilerinin okul koridorlarından farklı kentlere uzanan heyecan dolu serüvenini anlatan dizi, çarpıcı karakterleri, gizli örgütler ve kovalamacalarla dolu sürükleyici kurgusu ve muzip diliyle, çocukları eğlenceli ve yüksek tempolu bir yolculuğa çağırıyor. Gizemli Atlantis söylencesinden aile sırlarına uzanan serüvende, arkadaşlık ve dayanışma yine öne çıkan temalardan.

Konu Özeti

Yaz tatili gelince, Özel Bolbadim Koleji’nin öğrencileri Akdeniz kıyısındaki yaz kampına giderler. Kampın yakınındaki şelalenin arkasına saklı mağaraya üslenen tarantula simgeli kötüler, karanlık tuzaklarını çoktan kurmuşlardır. İyiliğin koruyucusu Otuslar’la kötülük savaşçıları Nhandular arasındaki amansız mücedeleye tanık olan Fırat, ortadan kaybolan Süreyya’nın izini sürerken, batık bir uygarlığın işareti olan gizemli bir yüzüğün peşindedir…

 

 

Aslı Tohumcu

Aslı Tohumcu, 1974’te Leverkusen’de doğdu, çocukluğu Bursa’da geçti. İngiliz edebiyatı öğrenimi gördü; çeşitli yayınevlerinde editörlük, muhabirlik yaptı, kitap ekleri çıkardı. 2003’te Abis, 2006’da Yok Bana Sensiz Hayat, 2010’da Şeytan Geçti ve Taş Uykusu adlı kitapları yayımlandı. Çocuklar için Üç, İkiii, Birr, Ateş! (2012) adlı öykü kitabını ve üç kitaplık “Bolbadim Günlükleri” (Kaya Çıkmazı’ndaki Okul, Batık Şehrin İşareti, Kıyamet Kapısı; Günışığı Kitaplığı, 2013) dizisini kaleme aldı. Tohumcu, kızıyla birlikte İstanbul’da yaşıyor.

Diğer Kitapları

Bolbadim Günlükleri

Aslı Tohumcu
3. Baskı

Kıyamet Kapısı

Aslı Tohumcu
5. Baskı

Kaya Çıkmazı’ndaki Okul

Aslı Tohumcu