Ada ve Adam
5. baskı
 
Çocuk Kitaplar (8-12 yaş)Roman

Ada ve Adam

Sevim Ak

Editör: Müren Beykan

Bir çocuk küserse sessizlik büyür.

Çocuk edebiyatı alanındaki 30 yılı aşkın deneyimiyle çok sevilen yazar Sevim Ak, son romanında kardeş sahibi olmanın karmaşık duygularını bir çocuğun gözünden ustalıkla aktarıyor. Ev içinde değişen dengelerin ardından, yalnızlaşan ve içine kapanan çocuğun küskünlük bulutlarını, anlayışlı yetişkinlerin sıcaklığıyla dağıtan yazar, iletişimin çok yönlü kazanımlarını düşündürürken, dostluğun ve doğanın şaşmaz güvenine sarılıyor. Özgün karakterleri ve yalın anlatımıyla keyifle okunan roman, okurlarını sevgiyle kuşatacak güçte.

Konusu

Ada’nın hayatı, kardeşinin doğumuyla tepetaklak olmuştur. Evin biriciği olduğu günler sona ermiş, bebek ağlamasından geceleri uykuya hasret kalmıştır. Ev ahalisi o kadar meşguldür ki, Ada’nın geceleri parka kaçıp bir ağacın dibinde uyuduğunu bile fark etmezler. Ada kendini yapayalnız hisseder. Ta ki, çınarın altında o kara “şeyi” görene kadar. Tuhaf şeyin içinde yaşayan bu şapkalı adam kimdir acaba?..

Sevim Ak
YAZAR

Sevim Ak

Samsun’da doğdu, 1976 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği’nden mezun oldu. 1977-1980 yılları arasındaki biokimya uzmanlık eğitiminin ardından 25 yıl Heybeliada Sanatoryumu’nda ve özel kliniklerde çalıştı. Yazma tutkusu öğrencilik yıllarında artan Sevim Ak’ın ilk öyküsü, 1985 yılında Cumhuriyet gazetesinin pazar ekinde yayımlandı. İlk çocuk kitabı Uçurtmam Bulut Şimdi (1987) aynı yıl Akademi Kitabevi Çocuk Edebiyatı Öykü Ödülü’nü kazandı. TRT için çocuk programı senaryoları, öyküler yazdı; yurtdışında da dikkati çeken öyküleri, Yugoslavya, Arnavutluk, Bulgaristan gibi ülkelerde yayımlandı. “Düşlere Sobe” adlı oyunu […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

10. baskı

Teknik Özellikler

144 sayfa
120x180 mm
İthal kitap kâğıdı
1. baskı: 2018
5. baskı: 2023
ISBN: 978-605-9405-50-8
Barkod: 978 605 9405 508

Önerilen Sınıflar

3. Sınıf4. Sınıf5. Sınıf

Temalar

parkgizemyaz okuluaile tarihikardeşlikarkadaşlıkdayanışmahayvan sevgisihastalıkspor

Eğitsel Temalar

BİREY ve TOPLUM
DUYGULAR
İLETİŞİM
SAĞLIK VE SPOR

Scroll to Top
Scroll to Top