Mine Soysal - Patikalardan

Keyifli yaz okumaları

209sSon aylarda yayımladığımız çocuk ve gençlik kitapları zengin bir tatil kitaplığı sunuyor. İlköğretimin ilk yıllarındaki çocuklar için hazırladığımız İlk Kitaplar grubunda, mizah ustası Behiç Ak’tan Havva ile Kaplumbağa, edebiyatımızın tanınmış isimlerinden Müge İplikçi’den Uçan Salı ve Christine Nöstlinger’den Alev Saçlı Çocuk bulunuyor.

206sÇocuklar için tatil kitaplarımız arasında, çok sevilen Çıtır Çıtır Felsefe dizisinin yeni kitapları olan Ben ve Başkaları ile Yaşam ve Ölüm’ü, Sevgi Saygı’dan dedektif romanı tadındaki Şimugula’yı, usta yazar Zeynep Cemali’nin aramızdan ayrıldıktan sonra yayımlanan son romanı Ankaralı’yı ve değerli yazar, şair Turgay Fişekçi’nin Köprü Kitaplar için kaleme aldığı Yeşil Tatil’i sayabiliriz.

ARKANA BAKMA Kapak12.5.inddJon Sciezska’nın komik tarihsel dizisi Zamanda Gezinen 3 Kafadar’ın iki yeni kitabı Vay Vay Samuray! ve Da Vinci Bize Dâhi Dedi, çocuklar için tatilin unutulmazlarından olurken, genç okurlar da, Avrupa edebiyatının tanınmış kalemi Kirsten Boie’nin kitabı Arkana Bakma adlı etkileyici romanını ellerinden bırakmayacaklar.

Facebook Instagram Twitter Youtube