Mine Soysal - Patikalardan

Keçi’ye merhaba!

Keçi’nin ilk sayısı Yaz 2014 yola çıktı.

Keçi bir e-dergi. Kolayca ulaşılsın, okunabilsin, kullanılabilsin diye. Çağdaş çocuk gençlik edebiyatı ve yayıncılığı hakkında yıllardır yarattığımız, biriktirdiğimiz içerikleri yetkin bir tasarımla meraklısına, ilgilisine taşıyor. Keçi’nin sayfaları edebiyat ustalarını, değerli uzmanları, edebiyat sever eğitimcileri buluşturuyor.

Günışığı Kitaplığı’nın Keçi’de yayımlayacağı içerikler, 2011’den beri sürdürdüğü seminer ve konferanslarda sunuldu. Amacımız açıktı: Çağdaş çocuk gençlik edebiyatını anlatmak, yayıncılık standartlarını yükseltmek, okuma hak ve özgürlüklerini her yaş için savunmak; okumanın yaratıcı yollarını, edebiyatın eğitimden eve yaşamdaki gerçek yerini hatırlatmak; kısacası, okuma kültürümüzün gelişmesine katkıda bulunmak…

Çağdaş edebiyat yayıncısı sorumluluğumuzla, çocukların, gençlerin simgelediği gelecek düşünü gerçek kılmak için keçi gibi inatla çalışmayı sürdürüyor; özgürlüğün, düşüncenin, sanatın engellenmediği bir dünya için, yayıncılıkta, akademide, eğitimde, her alanda ve her koşulda “inadına edebiyat!” diyoruz.

İyi okumalar…

Facebook Instagram Twitter Youtube