Adobe Photoshop PDFGünışığı Kitaplığı’nın, yeni kitaplarını ve yayıncılık sektörünü kucaklayan öncü projelerini tanıttığı Güz 2013 Kataloğu çıktı.

Çağdaş çocuk ve gençlik edebiyatı alanında Türkiye’de ve dünyada yaratılan nitelikli yapıtları özenle kitaplaştırarak okurla buluşturan Günışığı Kitaplığı, bütün kitaplarını bir arada tanıttığı GÜZ 2013 KATALOĞU’nu yayımladı. “Evde, sınıfta, sokakta, parkta, her yerde edebiyat!” sloganıyla yayımlanan katalog, ülke genelinde 25 bin okurun, öğretmenin, kütüphanecinin, araştırmacı ve eleştirmenin kullanımına sunuluyor.

Katalogda tanıtılan yeni kitaplar arasında, usta yazar Cemil Kavukçu’nun Köprü Kitaplar koleksiyonu için yazdığı Yolun Başındakiler; yine aynı koleksiyon için sevilen yazar Gaye Boralıoğlu’nun kaleme aldığı İçimdeki Ses; Behiç Ak’ın Yaşasın Ç Harfi Kardeşliği! isimli son kitabı; Aslı Tohumcu’nun macera dolu “Bolbadim Günlükleri” dizisinin 3 kitabı Kaya Çıkmazı’ndaki Okul, Batık Şehrin İşareti ve Kıyamet Kapısı; genç yazar İrem Uşar’ın yeni çocuk romanı Lataşiba; Betül Sayın’ın resimli öykü kitabı Rengini Arayan Pudra; tarihsel romanlarıyla çok sevilen İsmet Bertan’ın “Anadolu’da Bir Zamanlar” adı altında toplanan romanlarının altıncısı Korsan Kızlar’ın yanı sıra dünyada çok okunan Cressida Cowell, Brigitte Labbé ve  Ellen Wittlinger’ın yeni kitapları yer alıyor.

Yaş gruplarına göre hazırlanan kapsamlı katalogda kitap tanıtımlarıyla birlikte yayınevinin geliştirdiği yenilikçi projelere de yer veriliyor. Edebiyat yayıncılığımızı geleceğe taşımak için düzenlenen uzmanlık konferansı Zeynep Cemali Edebiyat Günü; edebiyatla eğitimin yollarını kesiştiren, eğitimciler için ücretsiz Eğitimde Edebiyat Seminerleri; Türkiye çapında 6, 7, 8. sınıf öğrencilerini yazmaya davet eden, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yurt çapında duyurduğu Zeynep Cemali Öykü Yarışması gibi kapsamlı projeler tanıtılıyor. Katalog, yeni kitaplarla zenginleşen güncel Sınıf Listeleri, Fiyat Listesi ve Adlar Dizini sayesinde kolaylıkla kullanılıyor.

 

Facebook Instagram Twitter Youtube