Günışığı Kitaplığı ve genç markası ON8, yeni kitapları ve 20. yıla özel sürprizlerle Gaziantep Kitap Fuarı’nda!

Çocuk ve gençlik edebiyatı yayıncılığında 20. yılını kutlayan Günışığı Kitaplığı ve genç markası ON8, 3-8 Mayıs tarihlerinde Gaziantep Kitap Fuarı’nda okurlarıyla bir araya geliyor. Gaziantep Üniversitesi Mâvera Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek fuara, 2. Kat giriş holündeki standıyla katılan yayınevi, en yeni kitaplarını Gaziantepli okurlarıyla buluşturacak.

Günışığı Kitaplığı’nın 20. yılına özel tasarlanan, 100’den fazla yazar ve çizerin alıntı ve desenlerinin bir araya geldiği Çizgili Defter yayınevi standında edebiyatseverlerin beğenisine sunulacak. Vladimir Tumanov’un bugüne dek yüz binlerce okurla buluşarak 100 baskıyı aşan Kraliçeyi Kurtarmak ve 90 baskıyı aşan Haritada Kaybolmak kitaplarıysa, yenilenen tasarımları ve kutulu özel baskı setiyle yayınevi standında kitapseverleri bekliyor.

Akademisyen, yazar İshak Reyna’nın çağdaş edebiyatımızdan seçtiği 53 şairin gençler için bir araya geldiği Gece Uçuşları adlı kitap, yayınevinin 20. yıl yayını olarak Gaziantepli şiirseverlere sunulacak. Yeni şiir seçkisi, genç şairlerden Gonca Özmen’le başlayıp usta şairlerden Yahya Kemal’le son buluyor.

Çağdaş çocuk edebiyatımızın en sevilen yazarlarından Sevim Ak, son romanı Gökkuşağı Yazı ile Günışığı Kitaplığı okurlarını selamlıyor. Yazdığı ve resimlediği kitaplarıyla Türkiye’de ve dünyada çocuklar tarafından çok sevilen Behiç Ak’ın yeni çocuk romanı Bebek Annem, gözlem gücünü ve senaristlik deneyimini yansıttığı romanlarıyla büyük beğeni toplayan ödüllü yazar Sevgi Saygı’nın son çocuk romanı Babaannemin İçine Uzaylı Kaçtı!, çağdaş edebiyatımızın önemli öykücülerinden Neslihan Önderoğlu’nun gençler için kaleme aldığı yeni öykü kitabı Mutsuz Palyaçolar Örgütü; felsefeyi çocukların gündelik yaşamına ustalıkla yerleştiren ve dünyada milyonlarca okura ulaşan Brigitte Labbé’nin “Çıtır Çıtır Felsefe” dizisinin 29. kitabı Hatırlamak ve Unutmak yayınevinin fuarda tanıtacağı yeni kitaplarından.

Yayınevinin genç edebiyat markası ON8’in özel standında İnsan Kendine De İyi Gelir kitabı ile 2015 Yılın Telif Kitabı Ödülü’ne değer görülen Ahmet Büke’nin yeni kitabı Gizli Sevenler Cemiyeti de Gaziantepli kitapseverlerle buluşacak.

İletişim Sorumlusu Oya Balkan • oya@gunisigikitapligi.com • (0530) 962 70 89

Fuara giriş ücretsizdir.
Ziyaret saatleri: 3-7 Mayıs 10.00-20.00 | 8 Mayıs 10.00-19.00
Yer: Gaziantep Üniversitesi Mâvera Kongre ve Sanat Merkezi

Facebook Instagram Twitter Youtube