22 yıldır, her yaştan okur için nitelikli edebiyat eserlerini yayımlayan, çağdaş çocuk ve gençlik edebiyatının öncü yayınevi Günışığı Kitaplığı ve gençlik markası ON8, 8-13 Mayıs 2018 tarihlerinde, TÜYAP Erzurum – Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’nde düzenlenecek Doğu Anadolu Erzurum Kitap Fuarı’nda okurlarıyla Salon 2, 103 A no.lu standında buluşacak.

6 Yıl Tam PansiyonKeskin Naneli Öyküler ve Geleceği Görme Ortaklığı gibi kitaplarıyla çok sevilen Tolga Gümüşay, yatılı okuduğu Erzurum Anadolu Lisesi’ndeki hazırlık sınıfındaki anılarını anlattığı Hazırlıksız adlı romanı üzerine Erzurumlu okurlarıyla söyleşecek ve kitaplarını imzalayacak.

Ayasofya Konuştu ve Sırlar Yolu adlı çocuk romanlarıyla tanınan, çağdaş çocuk edebiyatının üretken yazarlarından Füsun Çetinel, sımsıcak bir arkadaşlık hikâyesi anlattığı yeni romanı Çiko’nun Seçimi‘ni ilk kez Erzurum Kitap Fuarı ziyaretçileri için imzalayacak.

Uluslararası üne sahip sanatçı Behiç Ak’ın yarattığı “Tombiş Kitaplar” dizisinin beşinci kitabı Tombiş Maskeli Baloya Katılmak İstemiyor, ödüllü öykücü Ahmet Büke’nin kaleme aldığı ve Köprü Kitaplar koleksiyonunun 21. kitabı olan Gökçe’nin Yolu, tüm dünyada okul öyküleriyle tanınan ödüllü yazar Andrew Clements’in yeni romanı Kaybedenler Kulübü, çocuk edebiyatındaki 30 yılı aşkın deneyimiyle çok sevilen Sevim Ak’ın son romanı Ada ve Adam, son yılların dikkati çeken yazarlarından Ömer Açık’ın romanı Taşkafa, yazar Gökçe Ateş Aytuğ’un yenilenen ve Merve Atılgan’ın desenleriyle canlanan iki kitabı Bugün Hayal Kuracaktım ve Bugün Çok Sıkıldım Ben, yayınevinin fuarda tanıtacağı yeni kitaplarından.

Gençliğin edebiyatı ON8 standında!

Genç edebiyat markası ON8, fuar boyunca edebiyatımızın çağdaş yapıtlarının yanı sıra dünya edebiyatının ödüllü romanlarını da Erzurumlu okurlara tanıtacak. Yazar, şair Çiğdem Sezer’in Saklı Bahar adlı romanı; Fransız gençlik edebiyatının güçlü kalemi Jean-François Chabas’nın Avrupa’da çok ses getiren, sarsıcı romanı Kırık Kalpler KavanozuAlman edebiyatının özgün sesi Susan Kreller’in ödüllü romanı Karda Birdoksan da ON8’in tanıtacağı yeni kitaplardan.

Günışığı Kitaplığı Etkinlikleri  |  İmza saatleri Günışığı Kitaplığı standındır.

9.05.2018, Çarşamba

TOLGA GÜMÜŞAY  |  İmza saati: 10.00-15.00
Söyleşi: Tolga Gümüşay Hazırlıksız‘ın Kenti Erzurum’da…  
11.00-12.00  |  Nene Hatun Konferans Salonu

11.05.2018, Cuma

FÜSUN ÇETİNEL |  İmza saati: 10.00-15.00
Söyleşi: Çiko’nun Seçimi‘yle İlk Buluşma!  
11.00-11.45  |  Nene Hatun Konferans Salonu

Fuara giriş ücretsizdir.  |  Ziyaret saatleri: 8-12 Mayıs 10.00-20.30  |  13 Mayıs 10.00-19.30

İLETİŞİM  Basın Sorumlusu Oya Balkan  |  oya@gunisigikitapligi.com  |  0530 962 70 89

Facebook Instagram Twitter Youtube