21 yıldır her yaştan okur için nitelikli edebiyat örneklerini yayımlayan, çağdaş çocuk ve gençlik edebiyatının öncü yayınevi Günışığı Kitaplığı ve genç markası ON8, 6-14 Ocak 2018 tarihlerinde, TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Çukurova 11. Kitap Fuarı’nda okurlarıyla buluşuyor. Fuara, Salon 1, 303A no.lu stantta katılan yayınevi, tüm kitaplarının yanı sıra en yeni kitaplarını da Adanalı okurlarına tanıtacak.

Bugüne dek yüz binlerce okura ulaşan Eyvah Kitap! adlı başyapıtıyla iz bırakan yazar Mine Soysal, yeni romanı Daralan’la Adana’da! Gençlik edebiyatımızın sıradışı kalemi Soysal, kitaplarını imzalayacak ve Adanalı edebiyatseverlerle söyleşecek.

Doğa ve insana ilişkin gözlemleriyle etkileyici kitaplara imza atan ödüllü yazar İrem Uşar, zıtlıklar üzerine düşündüren çocuk romanı Lataşiba: İki Kentin Arasında üzerine okurlarıyla söyleşecek ve kitaplarını imzalayacak.

Çocuk edebiyatının sevilen yazarlarından Pakize Özcan, küçükler için yazdığı Gücünü Yitiren Kral’ı ve gençlik romanı Üstüme Kar Yağıyor’u okurları için imzalayacak.

Günışığı Kitaplığı’nın iki yeni kitabı, ilk kez Çukurovalı fuar ziyaretçileriyle buluşacak: İtalyan Andersen ödüllü yazar Anna Lavatelli’nin tadı damakta kalan romanı Harika Tarif  ve Öpücük Ne Renktir? ile ülkemizde de çok sevilen Katalan sanatçı Rocio Bonilla’nın rengârenk yeni resimli öykü kitabı Dünyanın En Yüksek Kitap Dağı.

Yayınevinin fuar kapsamında tanıtacağı yeni kitapları arasında; ödüllü öykücü Ahmet Büke’nin ilk kez çocuklar için kaleme aldığı iki kitaplık “Zeyno Kitapları”, usta sanatçı Behiç Ak’ın Bulutlara Şiir Yazan Çocuk adlı son çocuk romanı, Gülsevin Kıral’ın Belalı Dörtlü’ye Karşı adlı eğlenceli romanı, Berk Mucit Oldu ile sevilen sanatçı Kaan Elbingil’in ikinci komik macerası Berk Operacı Oldu, şair Cahit Ökmen’in dizeleri ve sanatçı Sadi Güran’ın desenleriyle renklenen Portakal Yıldızı adlı çocuk şiirleri kitabı bulunuyor.

Genç edebiyat markası ON8 de stanttaki özel köşesinde iki önemli yazarın yeni kitaplarını tanıtacak: Yazar, şair Çiğdem Sezer’in gençlik romanı Saklı Bahar ile Alman gençlik edebiyatının özgün sesi Susan Kreller’in ödüllü romanı Karda Birdoksan. Ayrıca, yazar Mine Soysal (Uzakta) ve İrem Uşar (Ben Ayrıkotu) ON8 etiketiyle yayımlanan romanlarını imzalayacaklar.

Çukurova 11. Kitap Fuarı – Günışığı Kitaplığı Etkinlikleri
Günışığı Kitaplığı standı  Salon 1, 303A

9 Ocak 2018 Salı

İMZA SAATİ
10.30-14.00  Pakize Özcan

12 Ocak 2018 Cuma

İMZA SAATİ
12.00-14.00  İrem Uşar

SÖYLEŞİ:  Zıtlıklar Üzerine Lataşiba’yla Düşünmek
Konuşmacı:  İrem Uşar
10.30-11.30  Akdeniz Salonu

13 Ocak 2018 Cumartesi

SÖYLEŞİ:  İlkgençliğin Gelgitleri ve Daralan
Konuşmacı:  Mine Soysal
13.15-14.15  Akdeniz Salonu

İMZA SAATİ
11.00-15.00  Mine Soysal

Fuara giriş ücretsizdir.
Ziyaret saatleri: 6-13 Ocak 10.00-20.00  |  14 Ocak 10.00-19.00

TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi
Kurttepe Mah. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı 242 Adana

Facebook Instagram Twitter Youtube