Günışığı Kitaplığı ve genç markası ON8, usta yazarları, yeni kitapları ve 20. yıla özel sürprizlerle Kocaeli Kitap Fuarı’nda!

Çocuk ve gençlik edebiyatı yayıncılığında 20. yılını kutlayan Günışığı Kitaplığı ve genç markası ON8, 14-22 Mayıs tarihlerindeki 8. Kocaeli Kitap Fuarı’nda okurlarıyla bir araya geliyor. Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenecek fuara, Salon B’deki 60 no.lu standıyla katılan yayınevi, en yeni kitaplarını Kocaelili okurlarıyla buluşturacak.

Günışığı Kitaplığı’nın 20. yılına özel tasarlanan, 100’den fazla yazar ve çizerin alıntı ve desenlerinin bir araya geldiği Çizgili Defter edebiyatseverlerin beğenisine sunulacak. Vladimir Tumanov’un 100 baskıyı aşan Kraliçeyi Kurtarmak ve 90 baskıyı aşan Haritada Kaybolmak kitaplarıysa yenilenen tasarımları ve kutulu özel baskı setiyle Günışığı Kitaplığı standında kitapseverleri bekliyor.

Akademisyen, yazar İshak Reyna’nın çağdaş edebiyatımızdan seçtiği 53 şairin gençler için bir araya geldiği Gece Uçuşları adlı şiir seçkisi, bir 20. yıl yayını olarak şiirseverlere sunulacak. Bu benzersiz seçki, genç şairlerden Gonca Özmen’le başlayıp usta şairlerden Yahya Kemal’le son buluyor.

Çağdaş çocuk edebiyatımızın en sevilen yazarlarından Sevim Ak, son romanı Gökkuşağı Yazı ile Günışığı Kitaplığı okurlarını selamlıyor. Yazdığı ve resimlediği kitaplarıyla Türkiye’de ve dünyada çocuklar tarafından ilgiyle takip edilen Behiç Ak’ın yeni çocuk romanı Bebek Annem; gözlem gücünü ve senaristlik deneyimini yansıttığı romanlarıyla büyük beğeni toplayan Sevgi Saygı’nın son çocuk romanı Babaannemin İçine Uzaylı Kaçtı!; çağdaş edebiyatımızın önemli öykücülerinden Neslihan Önderoğlu’nun gençler için kaleme aldığı yeni öykü kitabı Mutsuz Palyaçolar Örgütü; genç yazar Kaan Elbingil’in Merve Atılgan’ın desenleriyle renklenen ilk kitabı Berk Mucit Oldu; Brigitte Labbé’nin “Çıtır Çıtır Felsefe” dizisinin 29. kitabı Hatırlamak ve Unutmak Günışığı Kitaplığı’nın fuarda tanıtacağı yeni kitaplarından.

Öyküleri ve anlatımıyla iz bırakan, edebiyatımızın ustalarından Necati Güngör, son romanı Sevgili Öğretmenim’i ve diğer kitaplarını Kocaelili kitapseverler için imzalayacak. Leylek Havada romanı Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği (ÇGYD) 2012 Yılın En İyi Gençlik Romanı seçilen ve küçük okurlarına hayal oyunlarıyla renklenen Hayal Kız’ı armağan eden Leyla Ruhan Okyay da kitaplarını imzalayacak. Gençlik edebiyatındaki verimiyle tanınan yazar Mine Soysal, üslupları ve yarattıkları birbirinden ilginç kahramanlarıyla çocuklar tarafından çok sevilen İrem Uşar ve Ömer Açık da kitaplarını fuar ziyaretçileri için imzalayacaklar.

Yayınevinin genç edebiyat markası ON8 ise İnsan Kendine De İyi Gelir kitabı ile 2015 Yılın Telif Kitabı Ödülü’ne değer görülen Ahmet Büke’nin yeni kitabı Gizli Sevenler Cemiyeti’ni Kocaelili edebiyatseverlerin beğenisine sunacak.

Etkinliklerimize ve imza günlerine ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıdadır.

8. Kocaeli Kitap Fuarı 14-22 Mayıs 2016

Günışığı Kitaplığı ve ON8 Etkinlikleri – Salon B, 60 no.lu stant

19 Mayıs 2016, Perşembe

İMZA SAATLERİ
12.00-15.00 Leyla Ruhan Okyay, Necati Güngör

20 Mayıs 2016, Cuma

İMZA SAATLERİ
10.00-11.30 / 13.30-15.00 Mine Soysal

21 Mayıs 2016, Cumartesi

İMZA SAATLERİ
10.00-11.30 / 13.30-15.00 İrem Uşar, Ömer Açık

Fuara giriş ücretsizdir.
Ziyaret saatleri: 14-22 Mayıs 10.30-21.30
Uluslararası Fuar Merkezi, Sanayi Mahallesi, Kocaeli

Facebook Instagram Twitter Youtube