yENi YIL e-b

 

 

 

 

 

Edebiyat yayıncılığında 15. yılını kutladığı 2011’de “Yılın Yayınevi” seçilen Günışığı Kitaplığı Antalya Kitap Fuarı’ndaydı!

Çağdaş çocuk ve gençlik edebiyatının uzman yayınevi Günışığı Kitaplığı, 16-19 Şubat tarihlerinde Antalya’da düzenlenen Antalya Kitap Fuarı’ndaki 504 no.lu standında Akdenizli okurlarla kucaklaştı. TÜYAP ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliğiyle Cam Piramit Sakıp Sabancı Fuar ve Kongre Merkezi’nde bu yıl ilk kez yapılan fuara 75 yayınevi katıldı, fuarı ilk gününde on bin kişi ziyaret etti

Edebiyat yayıncılığında 15 yılı geride bırakan Günışığı Kitaplığı, fuarda tarihsel romanlarıyla ünlenen yazar İsmet Bertan’ı ağırladı. Belgeselci yazar İsmet Bertan, 17 Şubat Cuma günü saat 13:30’da fuar kapsamında tarihsel romanlarıyla ilgili bir söyleşi gerçekleştirdi. Usta yazar, söyleşinin sonrasında Günışığı Kitaplığı standında kitaplarını imzaladı.

Yazar İsmet Bertan, bin yıl önceki Kapadokya’da geçen Golat Kalesi Tutsağı, Karadeniz Amazonları’nı konu eden Kaplan Kraliçe, Hititler Anadolu’sunu betimleyen Kralın Elçisi ve Eski Mısır’dan Frigya’ya uzanan hikâyesiyle Midas ve Sihirbaz’ın ardından yazdığı son romanını Alanya çevresinin zengin coğrafyasında kurguluyor. Dizinin beşinci kitabı Boğa Güreşçisi, Bizans’la Selçuklular arasında sıkışan bir Türkmen obasının Akdeniz’de, Alanya Kalesi’nde sonlanan zorlu göç yolculuğunu anlatıyor. Bertan’ın Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği (ÇGYD) tarafından 2005’te “Yılın Çocuk Romanı” seçilen Hızlı Tosbi adlı romanının yanı sıra Minik Tosbi Evini Arıyor adlı bir resimli öykü kitabı, çocuk öykülerini derlediği Muhteşem İkili adlı bir kitabı ve geleneksel masalları mizahla yorumladığı Şaşkın Cengâver adlı bir de çocuk romanı bulunuyor.

Facebook Instagram Twitter Youtube