Mizah ustası, çocuk kitapları yazarı Behiç Ak, Çukurova Kitap Fuarı’nda Günışığı Kitaplığı standında!

Karikatürlerini, yazıp resimlediği çocuk kitaplarını ve tiyatro oyunlarını milyonlarca insanın severek takip ettiği Behiç Ak, 9-17 Ocak tarihlerinde düzenlenen 9. Çukurova Kitap Fuarı’nda, Günışığı Kitaplığı standında okurlarıyla buluşuyor.

Çocuk ve gençlik edebiyatı yayıncılığında 20. yılını kutlayan Günışığı Kitaplığı ve genç markası ON8, 9-17 Ocak 2016 tarihlerinde, TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 9. Çukurova Kitap Fuarı’nda okurlarıyla buluşuyor. Fuara, Salon 1, 303 A no.lu standıyla katılan Günışığı Kitaplığı, uluslararası üne sahip, ödüllü çocuk kitapları yazarı Behiç Ak’ı ve çocuklar için yazdığı romanlarıyla çok sevilen Adanalı yazar Ömer Açık’ı edebiyatseverlerle buluşturuyor.

Yazdığı ve resimlediği kitaplarıyla çocuklar tarafından çok sevilen Behiç Ak, fuar kapsamında “Mizah Ustası Behiç Ak Okurlarıyla Buluşuyor!” etkinliğinde Adanalı okurlarıyla bir araya gelecek. Behiç Ak’ın fuarın hemen öncesinde yayımlanan yeni çocuk romanı Bebek Annem de okurlarıyla ilk kez fuarda buluşacak. Ünlü sanatçının ilk çocuk romanı Yaşasın Ç Harfi Kardeşliği! Ankara Üniversitesi Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (ÇOGEM) 2014 Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Roman Ödülü ile Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği’nin (ÇGYD) 2013 Yılın Çocuk Romanı Ödülü’ne değer görülmüştü.

Adanalı öğretmen, yazar Ömer Açık, mahalle kültürünü ve dayanışmayı yücelten, keyifli anlatımı ve güçlü öykülemesiyle ilk çocuk romanı olan Menekşe İstasyonu’yla dikkati çekmişti. İkinci romanı Benim Babam Ömür Adam’da da fırını ve kedili kitapçısıyla özlenen komşuluk ilişkilerini hatırlatan, her yaştan okur için nitelikli edebiyat okumaları sunan Açık, kitaplarını Adanalı kitapseverler için Günışığı Kitaplığı standında imzalayacak.

Günışığı Kitaplığı’nın tanıtacağı yeni kitaplar arasında dedektiflik öyküleriyle çok sevilen ödüllü yazar Gülsevin Kıral’ın Türkiyeli ve Suriyeli çocukları buluşturduğu, toplumsal bir sorunu çocukların umut dolu gözünden anlattığı romanı Umut Sokağı Çocukları ve İtalyan edebiyatının Hans Christian Andersen Ödülü sahibi, büyülü kalemi Angela Nanetti’nin son çocuk romanı Düşler Sirki de bulunuyor. Dünya Kitap’ın “2015 Yılın Telif Kitabı” ödülüne değer görülen, Ahmet Büke’nin İnsan Kendine de İyi Gelir kitabı ile sevilen yazar İrem Uşar’ın “19 yaşından platonik postalar” olarak nitelendirilebilecek sürükleyici gençlik romanı Ben Ayrıkotu ise yayınevinin genç edebiyat markası ON8’den yayımlanan yeni kitaplar arasında.

Vladimir Tumanov’un bugüne dek yüz binlerce okurla buluşarak 100. baskısına ulaşan Kraliçeyi Kurtarmak ve 90. baskısına ulaşan Haritada Kaybolmak kitaplarıysa yenilenen tasarımları ve kutulu özel baskı setiyle Günışığı Kitaplığı standında bulunacak.

 

9. Çukurova Kitap Fuarı etkinliklerimiz

15 Ocak 2016, Cuma

Söyleşi: Mizah Ustası Behiç Ak Okurlarıyla Buluşuyor!
Konuşmacı: BEHİÇ AK
13.00-13.45  Çukurova Salonu

İmza Saatleri
10.30-12.30 / 14.30-15.30  Behiç Ak

16 Ocak 2016, Cumartesi

İmza Saatleri
11.00-14.00  Behiç Ak
13.30-16.30  Ömer Açık

17 Ocak 2016, Pazar

İmza Saati
11.00-15.00  Ömer Açık

İmza saatleri Günışığı Kitaplığı’nın Salon 1, 303A no.lu standında yapılacaktır.

Facebook Instagram Twitter Youtube