15-17 Nisan 2013 tarihlerinde düzenlenen, Türkiye’nin bu yıl “Konuk Ülke” olarak katıldığı Londra Kitap Fuarı’ndayız!

Dünyanın yayıncılık ve telif hakları alanındaki en önemli kitap fuarlarından biri olan ve her yıl yaklaşık 25.000 profesyonelin ziyaret ettiği Londra Kitap Fuarı, Türkiye’nin “Konuk Ülke” katılımıyla, 15-17 Nisan 2013 tarihlerinde gerçekleşti.

 

Londra Kitap Fuarı 2013Şubat–Mayıs 2013 tarihleri arasındaki 4 aylık döneme yayılan 2013 Londra Kitap Fuarı Konuk Ülke Türkiye etkinliklerinde yaklaşık 150 kişilik yazar, sanatçı, çevirmen ve akademisyen, 80’i aşkın kültürel ve profesyonel etkinliğe katıldı. Genel yayın yönetmenimiz, yazar Mine Soysal, 17 Nisan’da Londra Yunus Emre Türk Kültür Merkezi’nde düzenlenen, Gülten Dayıoğlu, Mevlana İdris ve Nuran Turan’ın konuşmacı olduğu “Gençler ve Çocuklar için Yazmak” başlıklı oturumun moderatörlüğünü üstlendi.

Uluslararası Kitap Fuarları Ulusal Organizasyon Komitesi ve 2013 Londra Kitap Fuarı Konuk Ülke Kültürel Programı’nın en önemli ortaklarından biri olan Yunus Emre Enstitüsü işbirliğiyle hazırlanan program çerçevesinde, Londra Yunus Emre Türk Kültür Merkezi çok sayıda edebiyat etkinliğine ev sahipliği yaptı.

Fuara ilişkin ayrıntılı bilgi için: LBF 2013 Market Focus Turkey

Facebook Instagram Twitter Youtube