Gençlerin yaşamında pek çok konuya ayna tutan gerçekçi ve sıcak öyküler.

Gençlik romanları 6 Yıl Tam Pansiyon ile Hazırlıksız ve çocuklar için yazdığı öykü kitabı Geleceği Görme Ortaklığı’yla sevilen yazar Tolga Gümüşay’ın bu kitabı, gençler için kaleme aldığı çarpıcı öykülerden oluşuyor. Gümüşay’ın, özellikle gençlerin üniversite sınavı heyecanından aile sorunlarına, okul anılarından marjinal yaşamlara kadar çok farklı konuları işleyen gerçekçi öyküleri okuyucuya yine sürprizler sunuyor. Kitap yalın dilli ve güçlü kurgusuyla her yaştan okuru hızlı bir okuma serüvenine sürüklüyor.

Konu Özeti

Kitapta yer alan 9 öykü: Keskin Naneli, Monte Carlo Oteli, Refakatçi, İlk Koklayışta Aşk, Svetlana, Danimarkalı Ahmetsen, Jübile, Her İşte Bir Hayır, Tabutta Ziyafet, Buluşma Delisi.

 

Tolga Gümüşay

1972’de Edirne’de doğan Tolga Gümüşay’ın çocukluğu, babasının mesleği nedeniyle Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde geçti. Bursa’da başladığı ilkokul eğitimini Erzurum’da tamamladı. Yatılı okuduğu Kadıköy Anadolu Lisesi’nden 1990’da mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ndeki eğitiminden sonra Marmara Üniversitesi Örgütsel Davranış Bilimi Yüksek Lisans Programı’nı tamamladı. 1993 yılından bu yana reklamcılık alanında çalışan Gümüşay’ın Günışığı Kitaplığı’ndan yayımlanan ilk romanı 6 Yıl Tam Pansiyon’u Geleceği Görme Ortaklığı ve Keskin Naneli Öyküler izledi. Yetişkinler için Pembe Tuvalet(2004), Anormal (2008) ve Hiç Kimsenin Kenti (2010) yayımlandı. Gümüşay, eşi ve oğluyla birlikte İstanbul’da yaşıyor.

Diğer Kitapları

23. Baskı

6 Yıl Tam Pansiyon

Tolga Gümüşay
13. Baskı

Geleceği Görme Ortaklığı

Tolga Gümüşay
8. Baskı

Hazırlıksız

Tolga Gümüşay