Eski günlere özlem, beklenmedik yeni dostlar…

“Yerdeniz” dizisi ve Mülksüzler gibi kitaplarıyla tüm dünyada severek okunan fantastik edebiyatın ustalarından Ursula K. Le Guin’in çocuklar için kaleme aldığı “Kanatlı Kediler Masalı”dizisi ikinci mecarayla devam ediyor. S. D. Schindler’in özgün desenleriyle canlanan dört kitaplık dizide, Le Guin kedilerin ilginç dünyasını onların en doğal halleriyle anlatırken, günümüzün sosyal konularını doğaüstü bir kurguyla işliyor ve masalla gerçeği yine başarıyla harmanlıyor.

Konu Özeti

Çiftlikte iki kardeşin besleyip baktığı kanatlı dört kedi, annelerini özlerler Aralarından ikisi, büyük kentte doğmuş oldukları arka sokağa gitmeyi göze alır. Ancak altında yaşadıkları dev çöp kutusu yok olmuş, mahalle yıkılmış ve anneleri de taşınmıştır. Üstelik, çatının birinde kara bir kanatlı kedicikle daha karşılaşırlar…

 

Ursula K. Le Guin

1929 yılında ABD’de, Kaliforniya’da doğan Ursula K. LeGuin, Amerikan yazarlarının önde gelenleri arasında sayılıyor. Edebiyat eğitimi aldığı Radcliffe College’ın ardından Columbia Üniversitesi’nde yüksek lisans programını tamamladı. Yazdığı ilk bilimkurgu öyküsünün okurla buluştuğu 1962 yılından bugüne toplam altı şiir kitabı, yirminin üzerinde romanı, yüzün üzerinde öyküsü, dört makale koleksiyonu, on bir çocuk kitabı ve dört ciltlik çevirisi yayımlandı. Beş kez Hugo Ödülü’nü, beş kez de Nebula Ödülü’nü kazanan yazarın ünlü “Yerdeniz” dizisi ve Mülksüzler, Bağışlanmanın Dört Yolu, Dünyaya Orman Denir gibi eserleri Metis Yayınları tarafından Türkçe’ye kazandırıldı. Le Guin, Oregon’un Portland kentinde yaşıyor.

Diğer Kitapları

Kanatlı Kediler Masalı Dizisi

Ursula K. Le Guin
12. Baskı

Dört Yavru

Ursula K. Le Guin
8. Baskı

Yeni Arkadaş

Ursula K. Le Guin
6. Baskı

Kentte Tek Başına

Ursula K. Le Guin