Evden her uzaklaşma yeni bir macera, yeni bir karşılaşma…

Fantastik edebiyatın büyülü kalemi, usta yazar Ursula K. Le Guin’in küçük okurlarla buluştuğu dizisi “Kanatlı Kediler Masalı”, üçüncü kitapla kaldığı yerden devam ediyor. Dört kitaptan oluşan ve Le Guin’in kedilerin ilginç dünyasını onların en doğal halleriyle anlatığı dizi, S. D. Schindler’in özgün desenleriyle canlanıyor. Doğa, makineleşme, farklılıklar gibi konuları ustaca işleyen yazar, masalla gerçeği doğaüstü bir kurguyla harmanlıyor.

Konu Özeti

Dünyayı tanımaya karar veren muhteşem kuyruklu Aleks, yaşadığı çiftliğin dışına çıkınca olanlar olur. Kamyonların altında kalmaktan son anda kurtulur, tazılar tarafından kovalanır, baykuşun pençeleriyle karşılaşır. Neyse ki, uçarak gelen siyah bir kedi, yüksek ağacın tepesinde kalakalan zavallı Aleks’i kurtarır…

Ursula K. Le Guin

1929 yılında ABD’de, Kaliforniya’da doğan Ursula K. LeGuin, Amerikan yazarlarının önde gelenleri arasında sayılıyor. Edebiyat eğitimi aldığı Radcliffe College’ın ardından Columbia Üniversitesi’nde yüksek lisans programını tamamladı. Yazdığı ilk bilimkurgu öyküsünün okurla buluştuğu 1962 yılından bugüne toplam altı şiir kitabı, yirminin üzerinde romanı, yüzün üzerinde öyküsü, dört makale koleksiyonu, on bir çocuk kitabı ve dört ciltlik çevirisi yayımlandı. Beş kez Hugo Ödülü’nü, beş kez de Nebula Ödülü’nü kazanan yazarın ünlü “Yerdeniz” dizisi ve Mülksüzler, Bağışlanmanın Dört Yolu, Dünyaya Orman Denir gibi eserleri Metis Yayınları tarafından Türkçe’ye kazandırıldı. Le Guin, Oregon’un Portland kentinde yaşıyor.

Diğer Kitapları

Kanatlı Kediler Masalı Dizisi

Ursula K. Le Guin
12. Baskı

Dört Yavru

Ursula K. Le Guin
8. Baskı

Yuvaya Dönüş

Ursula K. Le Guin
6. Baskı

Kentte Tek Başına

Ursula K. Le Guin