Özgürlük tutkusu Emma’yı birbirinden ilginç maceralara uçuruyor…

Fantastik edebiyatın başyapıtlarından “Yerdeniz” dizisi ve Mülksüzler gibi önemli kitapların yazarı, Ursula K. Le Guin’in çocuklar için anlattığı “Kanatlı Kediler Masalı” dizisi, dördüncü kitapla son buluyor. Dört sıradışı kedi yavrusunun, naif ve sımsıcak hikâyesini anlatan dizi, günümüzün sosyal konularına da göndermelerde bulunuyor. S. D. Schindler’in özgün siyah-beyaz desenleriyle canlanan dört kitaplık dizide, Le Guin masalla gerçeği yine başarıyla harmanlıyor.

Konu Özeti

Siyah kanatlı, güzel Emma çiftlikte çok sıkılmakta, büyük kente gitmek, yeni arkadaşlar bulmak, maceralar yaşamak istemektedir. Sonunda bir gün cesaretini toplar ve havalanıp yola koyulur. Ancak, kanatlı bir kediye ne başka kediler, ne insanlar, ne de köpekler dostluk gösterir. Üstelik, sığındığı evde Emma’nın canı daha da çok sıkılır…

 

Ursula K. Le Guin

1929 yılında ABD’de, Kaliforniya’da doğan Ursula K. LeGuin, Amerikan yazarlarının önde gelenleri arasında sayılıyor. Edebiyat eğitimi aldığı Radcliffe College’ın ardından Columbia Üniversitesi’nde yüksek lisans programını tamamladı. Yazdığı ilk bilimkurgu öyküsünün okurla buluştuğu 1962 yılından bugüne toplam altı şiir kitabı, yirminin üzerinde romanı, yüzün üzerinde öyküsü, dört makale koleksiyonu, on bir çocuk kitabı ve dört ciltlik çevirisi yayımlandı. Beş kez Hugo Ödülü’nü, beş kez de Nebula Ödülü’nü kazanan yazarın ünlü “Yerdeniz” dizisi ve Mülksüzler, Bağışlanmanın Dört Yolu, Dünyaya Orman Denir gibi eserleri Metis Yayınları tarafından Türkçe’ye kazandırıldı. Le Guin, Oregon’un Portland kentinde yaşıyor.

Diğer Kitapları

Kanatlı Kediler Masalı Dizisi

Ursula K. Le Guin
12. Baskı

Dört Yavru

Ursula K. Le Guin
8. Baskı

Yuvaya Dönüş

Ursula K. Le Guin
8. Baskı

Yeni Arkadaş

Ursula K. Le Guin