Yaşamın şaşırtan ayrıntılarıyla dolu öyküler!

6 Yıl Tam Pansiyon ve Keskin Naneli Öyküler gibi sevilen gençlik kitaplarının yazarı Tolga Gümüşay, bu kez öykülerini çocuklar için kaleme aldı. Gerçek yaşamdan ustaca gözlemlenen ayrıntılarla bezeli dokuz öykü, yalın kurguları ve beklenmedik sonlarıyla okuru şaşırtan sürprizler sunuyor. Çizgi roman karelerinin yer aldığı öykü kapaklarıyla çocukların beğenisini kazanacak bu ilginç kitap, aynı zamanda onların okuma keyfi edinmelerine de katkıda bulunacak nitelikte.

Konu Özeti

Kitapta yer alan 9 öykü: Tavuk Göğsü, 3ü 1 Arada, Bostan Seltiks, Dijital Kamera, Tiktak, Sihirli Kalemler, Geleceği Görme Ortaklığı, Yatakhane Yoklaması, Madam’ın Vasiyeti.

Tolga Gümüşay

1972’de Edirne’de doğan Tolga Gümüşay’ın çocukluğu, babasının mesleği nedeniyle Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde geçti. Bursa’da başladığı ilkokul eğitimini Erzurum’da tamamladı. Yatılı okuduğu Kadıköy Anadolu Lisesi’nden 1990’da mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ndeki eğitiminden sonra Marmara Üniversitesi Örgütsel Davranış Bilimi Yüksek Lisans Programı’nı tamamladı. 1993 yılından bu yana reklamcılık alanında çalışan Gümüşay’ın Günışığı Kitaplığı’ndan yayımlanan ilk romanı 6 Yıl Tam Pansiyon’u Geleceği Görme Ortaklığı ve Keskin Naneli Öyküler izledi. Yetişkinler için Pembe Tuvalet(2004), Anormal (2008) ve Hiç Kimsenin Kenti (2010) yayımlandı. Gümüşay, eşi ve oğluyla birlikte İstanbul’da yaşıyor.

Diğer Kitapları

23. Baskı

6 Yıl Tam Pansiyon

Tolga Gümüşay
6. Baskı

Keskin Naneli Öyküler

Tolga Gümüşay
8. Baskı

Hazırlıksız

Tolga Gümüşay