Meraklı kafadarların esrarengiz keşfi!

Safter Korkmaz’ın ilk çocuk kitabı, İstanbul’un gizemli yanlarından birini işliyor. Arkadaşlık ve dayanışma gibi temel kavramları yücelten kitap, merak uyandıran kurgusu, hızlı temposu ve ince ayrıntılarıyla çocukların okuma hızını ve sevgisini artırıyor.

Konu Özeti

Demiryollarında görevli olan babasının son tayini nedeniyle Uğur ve ailesi İstanbul’a gelir. Yeni bir şehir, yeni bir okul ve yeni arkadaşlar Uğur’u hem heyecanlandırmakta hem de tedirgin etmektedir. Aile lojmana yerleşir ve baba Cankurtaran İstasyonu’ndaki görevine başlar. Uğur kısa sürede mahalledeki çocuklarla kaynaşır ve Cankurtaran Şövalyeleri adını verdikleri kulübün üyesi olur. Çocuklar, günlerini geçirdikleri arsayı başkalarına kaptırmamak için, iddiasına giriştikleri maça kıyasıya hazırlanırlar. Bu sırada, eski bir haritanın izine kapılıp, hakkında pek çok gizemli şey okudukları İstanbul dehlizlerini aramaya koyulurlar…

Safter Korkmaz

1972 yılında Afyon’da doğan ve yaşamı Anadolu’nun değişik köşelerinde geçen Safter Korkmaz, İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde okudu. Üniversite yıllarında başlayan yayıncılık serüveni sırasında, editörlüğünü de üstlendigi bir çok dergi çıkardı. Grafikerlik, editörlük ve web tasarımları yapan Korkmaz, eşi yazar, çevirmen Suzan Geridönmez ve kızıyla birlikte İstanbul’da yaşıyor. Cankurtaran Şövalyeleri İstanbul Dehlizlerinde, yazarın yayımlanan ilk çocuk romanı.